Ağız ve Diş Sağlığı Sorunları

Ağız ve diş sağlığı sorunları hakkında aşağıdaki başlıklara tıklayarak bilgi edinebilir, “Doktorunuza Sorun” sayfasından bana soru sorabilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım.

agiz-ve-dis-sagligi-sorunlari

Ağız Kokusu(Halitozis)
Ağız kokusu rahatsız edici kokuya sahip nefestir. Aynı zamanda halitozis olarak da bilinir. Sebebine göre belli zamanlarda da olabilir, kalıcı da olabilir. Ağız kokusu belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavileri hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Diş Çürükleri
Diş çürükleri diş minesinin asitle aşındırılmasıyla oluşur. Önlenebilir bir hastalık olan diş çürüklerinin belirtileri, teşhisi, önlemleri, tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Uçuk(Aft)
Herpes simplex virüsünden kaynaklanan uçuğun belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Ağız Kuruluğu
agiz-kurulugu
Halk arasında ağız kuruluğu olarak bilinen xerostomia ,tükürük üretiminin azaldığı ya da durduğu bir belirtidir. Hastalık olmamakla birlikte birçok hastalığın belirtisi olabilir. Daha fazla bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Gömük Diş
gomuk-dis-dis-tedavisi
Gömük diş, çıkacağı yerde bloke olmuş diştir. Yirmilik dişler genelde şıkışırlar, çoğunlukla 17 – 21 yaşları arasında çıkarlar. Bunlar 3. büyük azı dişleridir. Ağızda yeterince yer olmadığından gömük kalabilirler. Yirmilik diş yandan çıkmaya çalışır veya çenedeyken yamulurlar. Gömük diş belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavileri hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Hassas Dişler (Diş Hassasiyeti)
dis-hassasiyeti
Diş hassasiyetinin ne olduğu, belirtileri, teşhisi, önlemleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Çene Eklemi
eklem-agrisi
Temporomandibular bozukluğu (TMD) günümüzde tahminen diş hekimliğindeki en tartışmalı konudur. Bunun sebebi doktor ve diş hekimlerinin bozukluğun sebebini ve tedavisini üzerine bir çok fikir olmasıdır. Çene eklemi rahatsızlığı hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.

Dişlerde Renkleşme
dislerde-renklesme
Diş renkleşmesinin ne olduğu, belirtileri, teşhisi, önlemleri ve tedavisi hakkında bilgi almak için başlığa tıklayınız.
doktorunuza-sorun

footer-logo
2005 yılında Plusdent Diş Kliniği’ni kuran ve diş hekimliğinin her branşında hizmet veren Onur Öztürk, ağırlıklı olarak estetik diş hekimliği, bilgisayar destekli diş hekimliği ve dijital gülüş tasarımı alanlarında hizmet vermektedir.