İmplant Diş Çengelköy 0554 118 80 80 Fiyatları Doktoru Diş Hekimi

No Comments

İmplant Diş Çengelköy 0554 118 80 80 Fiyatları Doktoru Diş Hekimi

                                                                           05/09/2015

İmplant

Ağızdaki dökülmüş dişlerin yerlerine uygulanan bir kök görevi gören, vida şeklindeki bir yapıdır. Maddesi olarak titanyum kullanılarak yapılır, bunun sebebi insan çenesinin titanyum maddesini vücudun bir uzantısı olarak kabul edip yabancı olarak görmemesinden kaynaklanır. Titantum maddesi ile hazırlanan implantların diğerlerine oranla çok başarı olduğu defalarca gözlemlenen bir gerçektir. Hekimlerin çok kullanmasının ve bu kadar yaygınlaşmasının sebebi her tür hastada kullanılabilir olmasından kaynaklanmaktadır. İşlemler yapılırken diğer dişlere herhangi bir müdahale olmaz, diğerleri kötü bir şekilde etkilenmezler.

Diş eksikliği yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Bu problemi yaşayan kişiler yemek yerken, konuşurken rahatsızlık duydukları gibi olmadıklarında çene eklemlerinde başka bir takım problemlere de sebep olabilirler. Bu problemi yaşayan hastalar için geliştirilmiş bir iyileştirme olmaktadır. Ağızda eksiklik olan bölgelerde çene kemiğinin zamanla erimesi gözlenmiştir. Çene erime problemi de neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. ağızdaki diğer doku ve yapılara da zarar vermediğinden veya etkilemediğinden çok fazla tercih edilmektedir. Sabit protez tedavisi yapılamayan durumlarda, hastanın hareketli ( çıkarıp takılabilen ) protez veya total protez istemediği durumlarda bir de yapılan protezlerin ağızda hastayı rahatsız edecek şekilde hareket etmesini önlemek amacı ile uygulanır.

Genel olarak sağlık problemi olmayan, çene yapısında tutunmasını sağlayacak kadar kemiği bulunan, diş etleri sağlıklı olan ve ağız bakımını düzenli olarak yapan kişilerde yüksek başarı oranına sahiptir. Çene yapısında yerleştiğinde tutunma yapacak kadar kemiği bulunmayan hastalarda başka bir takım ön tedaviler sonucunda gerçekleştirilir.

Kemik gelişimi sürecinin daha sonuna gelmemiş genç hastalarda, daha önce baş ve boyun bölgeleri için radyoterapi işlemi sürdüren kişilerde, sigara kullanımı fazla olan bireylerde tavsiye edilmez. Sigara kullanımının bu listeye girmesinin sebebi, sigaranın ağız içerisinde yapılan çalışmalar iyileşme sürecini baskılayarak azaltmasıdır. Yüksek tansiyon, otoimmun, hemofili ve diyabet gibi hastalıkları olan bireylerde doktorlar ile iletişim halinde çalışmalar yapılarak uygulanabilir veya doktorun kararlarına bağlı olarak uygun görülmeyebilir.

Uygulama süreci iki aşamaya bölünmüştür. İlk aşama içerisinde lokal anestezinin uygulanması ve diş etinin kaldırılması bulunur. Diş eti kaldırıldıktan sonra hasta ile önceki görüşmelerde ölçü alınarak hazırlanmış implantlar diş içerisine yerleştirilir. İkinci aşamada ise yapay kök kemik ve çene yapısı ile bütünleşebilmesi için bir süre beklenir. Daha sonrasında protez uygulamaları başlayabilir. Hastaların en çok merak ettiği konu ağrı / acı duyma konusudur. Ağızla ilgili olan problemlerde bireyler ağrı çekme korkusunu çok yaşamaktadırlar. Hastaların tedavisi sırasında ağrı veya acı duymaması için lokal anestezi uygulanmaktadır. Eğer hastanın korkusu ileri derecede bir korku ise veya başka bir takım doktorun gerekli gördüğü durumlar oluşursa genel anestezi uygulaması da yapılabilir. Bu durumda ekim öncesi anestezi uzmanının gelmesi gerekmektedir. Tüm muameleler bittikten sonra diş ağrısı çekmekten korkan hastalara en doğru tavsiye doktorun verdiği ağrı kesici ilaçları düzenli olarak kullanmak olacaktır. Ağrı kesici ilaçlarını düzenli olarak kullanan hastalarda ağrı oluşumu yoktur, ağrı kesiciler tamamen yeterli olarak görülmektedir. Swiss marka olan implant fiyatları her zaman rakamların zirvesinde durmaya devam etmektedir.

Diş kökü bitiren çoğu hasta diş çekimi müdahalelerinden çok daha az rahatsız edici bir uygulama olduğunu söylemişlerdir. Hasta kesinlikle ağzında bunları hissetmez ve dolayı rahatsızlık duymaz. Bu tedavi sürecinde malzeme seçimi uygulama aşaması ve takip aralıkları son derece önemlidir.

İmplant Diş Kadıköy 2018-2019-2020-2021-2022-2023

İmplant Diş Kadıköy

 

İmplant Diş Fiyatları Kadıköy

 

İmplant Diş Kaplama Çengelköy

 

İmplant Diş Kaplama Fiyatları Çengelköy

 

Diş İmplant Fiyatları Çengelköy

 

Diş İmplant Markaları ve Fiyatları Çengelköy

 

İmplant Tedavisi Çengelköy

 

İmplant Tedavisi Fiyatları Çengelköy

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir